przedłużanie włosów najtaniej w szczecinie
Jak pielęgnować włosy blond
Jak pielęgnować kręcone włosy
    Włosy blond i rozjaśniane wymagają szczególnej ochrony, by zachowały piękny kolor i pozostały lśniące. Poznaj zasady pielęgnacji włosów blond!
    Dodawaj blasku. Rozjaśniane włosy częściej niż inne tracą połysk. Dlatego sięgaj po szampony do włosów farbowanych (najlepiej te przeznaczone dla blondynek). Zawarte w nich składniki silnie regenerują i nawilżają włosy, dodają blasku, chronią kolor.
    Regularnie, 1–2 razy w tygodniu, używaj szamponów z chłodnymi pigmentami (fioletowe lub niebieskie). Świetnie dbają o kolor, chronią go przed zżółknięciem i płowieniem.
    Raz w tygodniu myj włosy szamponem głęboko oczyszczającym (clarifying shampoo). Usunie z nich chlor i metale ciężkie odpowiedzialne za utratę połysku i szary lub zielonkawy odcień.
    Intensywnie nawilżające maski i odżywki nakładaj na całą długość włosów. To konieczność – jasne włosy szybko ulegają przesuszeniu.
    Przy prostowaniu włosów farbowanych pomocne będą urządzenia z regulacją temperatury (niższa jest zdecydowanie łagodniejsza dla koloru).
    Masz trudności z codziennym układaniem niesfornych loków? Sprawdź, jak pielęgnować i czesać kręcone włosy!
    Ponieważ włosy kręcone wymagają regularnego nawilżania, najlepsze będą do tego specjalne kosmetyki pielęgnacyjne zawierające naturalne składniki odżywcze, np. aloes lub lilia wodna.
    Włosy kręcone najlepiej schną na wolnym powietrzu. Jeżeli chcesz zwiększyć ich objętość, susz je suszarką z dyfuzorem. Półmokre pasma owijaj wokół palca, potem puszczaj i po kilka obejmuj dyfuzorem. Dzięki temu włosy nie będą napuszone. Jeśli chcesz mieć tzw. sprężynki, spryskaj włosy zwykłą wodą.
    Długie, kręcone włosy lepiej się układają, gdy są wycieniowane. Wtedy nie ciążą ku dołowi i zamiast być przyklapnięte przy głowie, wyglądają lekko oraz nowocześnie.
Włosy kręcone najwygodniej rozczesywać grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami.
    W tym sezonie modna jest chmura drobnych, lśniących loków - bardzo lekka i swobodnie wyglądająca fryzura, która jednak jest starannie ułożona. Gdy chcesz uzyskać efekt lekkości przy stylizowaniu "burzy loków", poszczególne pasma zawijaj na lokówkę, a następnie, gdy loki ostygną, palcami rozdziel je na mniejsze. Jeszcze tylko mały trik fryzjerski: wsuń palce we włosy tuż przy nasadzie i lekko potrząśnij, przesuwając dłonie ku górze. To doda objętości fryzurze, a ty będziesz zachwycać nowoczesną fryzurą i elastycznymi sprężynkami, których każdy ci pozazdrości.
Kilka słów o odżywkach
Wzrost włosów.
    Włosy przedłużane należy pielęgnować odżywkami specjalnie do tego przeznaczonymi. Koniecznie muszą zawierać prowitaminy.     Ani strzyżenie, ani golenie nie mają wpływu na szybkość wzrostu włosów, ich gęstość czy grubość. Bez względu na porę dnia czy porę roku prędkość wzrostu włosa jest taka sama, ale zmienia się w zależności od umiejscowienia. U ludzi w podeszłym wieku prędkość wzrostu włosa znacznie maleje. Natomiast u maleńkich dzieci włosy rosną jak na drożdżach, czasem nie starcza czasu na ich cięcie.
Węglowodany i odżywianie
Kolor włosów
    Niedobór węglowodanów w organizmie może zahamować wzrost włosów, bowiem energia, która organizm zużywa z ich spalania, musi mu zostać dostarczona z białek służących między innymi do budowy włosa (glikogen znajduje się w pochewce zewnętrznej włosa). Stosując dietę niskowęglanową, musimy liczyć się z tym że nasze włosy zaczną być słabe i rzadkie. W skrajnych wypadkach zaczną być łamliwe łatwo wypadać.     O kolorze włosów ciemne czy blond decyduje nie ilość ziaren melaniny, ale ich rodzaj. U brunetów są one większe , blondynów mniejsze o strukturze spiralnej. Ilość ziaren melaniny wpływa natomiast na tonację włosów. Jasny pigment włosów utrzymuje się tylko do ok. 25 roku życia, później w naturalny sposób zanika, a włosy ciemnieją.
Copyright © Przedłużanie włosów - Szczecin, wszelkie prawa zastrzeżone
Kontak z webmasterem L. Kaszuba